Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi::

Değerli yatırımcılarımız, çalışanlarımız, paydaşlarımız, ortaklarımız ve dostlarımız,

Değerli yatırımcılarımız, çalışanlarımız, paydaşlarımız, ortaklarımız ve dostlarımız, 

20 yıllık çabanın ürünü olarak bugün, Türkiye'nin en büyük çelik kapı üreticisi olarak halka açık bir şirket olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Formet Çelik Kapı A.Ş.'yi bu günlere adım adım taşıyanlar, ürünlerimizi ilmek ilmek geliştiren özverili çalışanlarımızdır. Hepsini buradan kucaklıyorum. Şimdi bu 20 yıllık tecrübeyi halkımızla paylaşmak ve beraber yeni başarılara imza atmak için ilk günkü enerjimizle çalışıyoruz. 

Formet olarak 2018 yılını belirlediğimiz hedeflere ulaşmış olarak kapattık. Hem ciro hem de ihracat anlamında 2018 başında yıl sonu için planladığımız hedeflere ulaştık. 2018'in özellikle ikinci yarısında döviz şokuna bağlı olarak yaşanan yatırımlarda düşme eğilimine karşın, hedeflerimize ulaşmış olmak ve ülkemiz için değer yaratmaya güçlenerek devam ediyor olmak bizi gururlandırıyor. 

2018 yılında şirketimiz açısından belki de en önemli konu, FORMET'in halka arz edilerek borsaya kote olmasıdır. Değerlerimizi ve kazanımlarımızı halkımızla paylaşmak üzere, hisselerimiz 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmeye başladı. Artık güveniniz başarımızın en önemli gücüdür. 

2019 hedefimizde ilk sırada ciro büyüklüğümüzü ve ihracat oranımızı artırmak var. Katma değeri yüksek ürünler üreterek, özellikle Avrupa ve Afrika pazarında büyüme stratejimizi devam ettireceğiz. 2018 yılında - sektörümüzde bir ilk olarak - uçak kargo ile Afrika'ya X-RAY kapıları gönderdik. Kapı sektöründe daha nitelikli ürünler ihraç etmeye başladık. Gana'da beş farklı şehirdeki hastane zincirinin tüm kapıları FORMET tarafından imal edildi. Tüm bunlar bizde haklı bir gurur yaratırken, daha fazla çalışmamız gerektiğini de biliyoruz. Bu hem ülkemize hem de yatırımcılarımıza karşı görevimizdir. 

Avrupa pazarında 2019'da kapı, metal mobilya ve ısıtıcı-pişirici ürünlerimizle büyümeye devam edeceğiz. Çok yakında Doğu Avrupa pazarında da sonuç alacağımız çalışmalarımız gerçekleşecek. FORMET Group olarak, çelik kapı sektöründe elde ettiğimiz başarıyı metal sektörünün diğer alt alanlarına da yaygınlaştırarak sürdürmek için gece-gündüz çalışıyoruz. 

2019 yılının hepimiz için sağlık, başarı ve bol kazanç getirmesi dileklerimle… 

Mustafa SEZEN
Yönetim Kurulu Başkanı 

  • CE
  • IFT
  • Türkak
  • ISO 9001
  • ISO 14001